קידום אתרים אורגני לעמותות

ממש כפי שכל עסק צריך לקדם את האתר שלו כך גם עמותה צריכה לפעול, כאשר לעמותה יש אחריות כפולה (כלפי לא מעט אנשים שתלויים ונעזרים בה), ועל כן קידום אורגני כה מהותי בתהליך השיווק, ופה רק נותר להבין במה מדובר וכיצד ממקסמים את הכלי המדהים הזה – כיצד מוציאים פחות ומרוויחים יותר בתוך פרק זמן יותר קצר ובו זמנית משמרים את ההישג לאורך זמן.

היכרות ראשונית

ראשית נציין שכיום בתחום השיווק קיימים במדיה שני כלים מרכזיים – קידום אתרים אורגני וקידום ממומן. מהם ההבדלים? לא מעט אך בעוד שקידום ממומן דורש תחזוקה כספית סביב השעון, הרי שקידום אורגני ממשיך להיות יעיל גם לאחר שמפסיקים להזרים אליו כספים וזאת כי הוא מושתת על היצמדות "לכללי בניית האתר לפי גוגל" – משמע הוא מושתת על הטמעה של חומר עיוני איכותי ורלוונטי באתר, ולו בכדי להוביל את הלינקים שמוטמעים באתר לראש תוצאות החיפוש, ועל כן כפי שניתן להסיק, הצעד הראשון הנו בניית אתר לעמותה ורק לאחר מכן קידומו באופן מושכל.

אורגני שמצריך לא מעט עבודה

המונח "אורגני" עשוי לבלבל, עשוי לגרום לחשוב שלא צריך לעשות יותר מדי, אך כפי שניתן לנחש, גם קידום אורגני מצריך הרבה עבודה, ואכן כאשר מדובר בקידום אתר ששייך לעמותה, הרי שלא מעט מוטל על הכף, ועל כן טוב לדעת שלצד העבודה הרבה, קיימות חברות שמנהלות זאת עבורכם באופן מרבי, כך שאכן שווה להוציא עבור מטרה זו מסך התקציב, וזאת כי אם רק נעזרים בחברות קידום מקצועיות, זוכים בתוך פרק זמן יחסית קצר להתחיל לראות תוצאות – לקבל יותר פניות עבור תרומות, כך שאכן מדובר בהוצאה מניבה.

קידום אתרים אורגני לעמותות

מענק מבית גוגל

לצד קידום אורגני גם קיים קידום ממומן ואכן עבור עמותה הרבה פעמים נכון לפעול בשני המישורים ופה מוטב להכיר מענק של גוגל שמופנה לעמותות. במה מדובר? במענק בסך 10,000$ שמיועד אך ורק עבור פרסום בגוגל (מדי חודש). כיצד ניתן ליהנות מכך? העמותה חייבת להחזיק אתר פעיל, להצהיר בדבר היעדר אפליה בארגון, מדי חודש לבחון רף ביצועים, מדי 90 יום לרענן את החשבון, להירשם ב NPTechויש לוודא שהמודעות שמשווקים עוסקות אך ורק במטרת הארגון, כאשר באופן כללי חשוב לבחון שעומדים בסך הפרמטרים, וגם אם נדרשת מעט היערכות, הרי שמדובר בכלי עזר שהוא מתנה חשובה.

לא משימה עבור כל אחד

לסיכום נציין שלצד העובדה שחשוב ביותר לקדם את אתר העמותה, גם סביר ביותר שתמצאו אינספור הצעות ואף אנשים מתוך העמותה עשויים להתנדב עבור מטרת הקידום. מהי המסקנה? מראש נחדד שאין מדובר בתחום שפתוח עבור חובבנים, משמע חשוב לבחון היטב למי מעבירים את המושכות, כי כפי שכבר ציינו לא מעט מונח על הכף – טובתו של ציבור שלם!