איך להעביר הרצאת SEO בצורה המקצועית ביותר?

כיום אנו זוכים לחיות בעידן שבו גם עסקים ללא חנות פיזית מחזיקים בחנות מקוונת, וזאת לצד ההבנה שהזירה הדיגיטלית חיה ובועטת ומי שלא נמצא בה נשאר מחוץ למשחק. כמו כן, לצד ההבנה שחובה להחזיק בחנות מקוונת (גם אם לא מתכוונים למכור בה דבר), גם ישנה ההבנה שהיא אינה שווה שנייה של השקעה כל עוד היא אינה מקודמת, ופה עולם ה SEO נכנס לתמונה ושלל תותחים בתחום מניעים אינספור חנויות מקוונות לקדמת תוצאות החיפוש בגוגל. מכאן שאם גם אתם מומחי SEO ומבקשים להעביר הרצאה בתחום, רצוי שתעשו זאת על הצד הטוב ביותר, כי כפי שכבר הבהרנו התחרות מאוד גדולה.

ראשית ציוד

אז כיצד מעבירים הרצאת SEO בצורה המקצועית ביותר? ובכן ראשית נתייחס לכל מה שנוגע מסביב, כי גם אם אתם שפיצים בתחום, אך המקרן לא יעבוד, נראה שכישלון מובטח מראש. אז מה צריך? ציוד איכותי שמבטיח ביצועים חלקים. האם זה אומר שעתה עליכם לרכוש תאורה, מקרן, מיקרופון ומסך? ובכן כלל לא, אלא ממש כפי שעסקים משכירים שירותים של מקדמי אתרים, כך מקדמי אתרים יכולים להשכיר ציוד. מכאן שבאמצעות השכרת מקרן ומסך מקצועיים ניתן לסגור היטב את הפינה, וזאת כי כל עוד פונים למקום מקצועי, מראש זוכים לדעת ששום תקלה אינה צפויה ואף שמוצעת הנחיית תפעול מקדימה.

ציוד להרצאה

א' ב' לפני הרצאה

לאחר שהרכבתם רשימה של ציוד הכרחי ולאחר שמצאתם כתובת אמינה, רצוי להגיע למקום ההרצאה כחצי שעה מראש ופשוט לוודא שהכול פועל היטב ללא הפתעות מיותרות. פה נרחיב ונציין שחשוב לוודא שהמקום מותאם מבחינת גודל, וזאת כי אף אחד אינו רוצה לחוש שהאולם ריק – זה פשוט נראה רע.

תתאימו את התוכן לקהל

עתה לאחר שסך הסידורים המשניים מוכנים, נעבור למה שחשוב באמת – נעבור לתוכן שאתם מבקשים להעביר בהרצאה, אך אל דאגה, לא נחפור כאן אודות נדבכי עולם ה SEO, אך כן נציין שכמו בכל הרצאה, כך גם פה קיימים מספר דגשים שעשויים להרים את ההרצאה למחוזות אחרים. במה מדובר? ראשית חשוב לעבור על מערך החידושים האחרונים בתחום, כי מאד ייתכן שממש לפני כמה ימים גוגל שינתה את הכללים, או שנוספו אלמנטים חדשים. בנוסף, תעבירו את המידע בהתאם לרמת הידע של הקהל. למה הכוונה? אם התחום חדש לו תסבירו בגובה העיניים וברמה הכי בסיסית, משמע בין היתר הימנעו משימוש במונחים מפוצצים כמו B2B, Google Bomb, Link Farm וכדומה.

הכנה עצמית

אתם תותחים בתחום SEO אך בכל הנוגע להרצאה מול קהל אתם פחות מוצלחים, שלא לומר מפוחדים? ובכן לא נציע לכם לדמיין שכל הקהל עירום (פשוט כי זה יוציא אותכם מריכוז), אך כן נציע לכם לעשות לפני ההרצאה נשימות, להזכיר לעצמכם שאתם תותחים ולדמיין שאתם פשוט יושבים מאחורי השולחן ומסבירים לעוד לקוח במה דברים אמורים. תישארו אתם, תדברו היישר לקהל, תיעזרו במצגת שהכנתם מראש ותצאו מנצחים – בהצלחה!