כיצד להיות מקדם אתרים?

לאחרונה ניכר כי רבים זיהו את הפוטנציאל בעבודה בתחום הדיגיטל. בין אם מדובר במנהלי רשתות חברתיות, בוני אתרים ואפילו מקדמי אתרים (PPC או SEO). יש כמה וכמה מקומות ללמוד בהם את רזי המקצוע, ולא מדובר רק במוסדות, אלא גם בקורסי אונליין, מאמרים מקצועיים ושלל מאגרי מידע שיכולים להעניק לכם את כל הידע הנחוץ בכדי לעסוק בתחום.

רגע, מה זה בכלל קידום אתרים אורגני?

קידום אתרים אורגני, או בעגה המקצועית SEO, הוא קידום במנוע החיפוש, המבוסס על אופטימיזציה נכונה של האתר. כלומר, לא מדובר במודעות או בקידום ממומן באמצעות תשלום לגוגל.

מהן הדרכים ללמוד קידום אתרים אורגני?

לימודי קידום אתרים יכולים להיעשות בכמה דרכים, החל מלמידה עצמאית ועד ללמידה במוסד אקדמי מסוים. כך או כך, למידה חד פעמית אינה מספקת, זאת משום שמדובר בעבודה דינאמית עם שינויים, חידושים ועדכונים, כך שגם אם יש לכם את הבסיס, תמיד חשוב להתעדכן ולהכיר את השינויים שמתרחשים באלגוריתם של מנוע החיפוש.

לימודים עצמאיים

הרשת מלאה בלא מעט אתרים ובלוגים של מקדמי אתרים מקצועיים. בכל אתר שכזה, תוכלו למצוא שלל מאמרים בנושא, מהם ניתן ללמוד על SEO ולהכיר את האפשרויות שעומדות בפנינו במהלך קידום האתר. מעבר לזה, ברשתות החברתיות קיימות קבוצות ייעודיות, שם ניתן להתייעץ עם אנשים בתחום ואף ללמוד מטעויות של אחרים. אם לא די בכך, מעת לעת נערכים וובינרים מקצועיים של מקדמי אתרים, כך שתוכלו לצפות בהם ולרכוש ידע נוסף. לימודי קידום אתרים באופן עצמאי ידרשו מכם השקעה, ריכוז ותרגול. מומלץ להקים אתר משל עצמכם ולתרגל עליו את האפשרויות השונות לקידום אורגני. כך תוכלו להכיר את המערכות מקרוב, לחוות את הקידום על בשרכם ולהתמקצע בתחום.

קורס קידום אתרים

דרך נוספת ללמוד SEO היא באמצעות קורס קידום אתרים מסודר. הקורסים הללו נערכים במוסדות הלימודים השונים ומכילים סילבוס עשיר ומפורט. בארץ ישנם כמה מוסדות שמלמדים קידום אתרים, כך שתוכלו למצוא את הקורס הקרוב ביותר לאזור מגוריכם. היתרון בלימודים מסוג זה, הוא האפשרות לשאול שאלות ולהתייעץ עם מרצים מקצועיים בנוגע לתהיות שעולות לכם במהלך הלימודים. אגב, כדאי לציין שקיימת אופציה ללמוד קידום אתרים בקורס אונליין שמועבר על ידי מקדמי SEO מקצועיים, כך תוכלו ללמוד את התחום מבלי לצאת מהבית. אם בחרתם ללמוד את התחום באמצעות קורסים, כדאי לברר מי המרצים בקורס ומה הניסיון שלהם בתחום, כך תוודאו שאתם לומדים אצל הטובים ביותר.

למדתי קידום אתרים – מה הלאה?

לאחר שרכשתם את הידע הרלוונטי, רצוי להתחיל ולצבור ניסיון מעשי בקידום אתרים. כפי שצוין לעיל, כדאי להקים אתר קטן לתרגול וליישום כל הידע התיאורטי, כך תוכלו לחוות את הקידום על בשרכם, על ידי ניסוי וטעיה, מבלי לפגוע באתרי לקוח. נוסף לכך, מומלץ להתחיל ולעקוב אחר בלוגים ואתרים של אנשי SEO מקצועיים, כך תוכלו להישאר מעודכנים בשינויים שמתרחשים בגוגל. לאחר מכן, התחילו לחפש עבודה בתחום במשרת ג'וניור, כך תוכלו ללמוד ממקדמי אתרים בעלי ניסיון ולהתחיל לפלס את דרכיכם בעולמו של גוגל. לבסוף, אם תרצו, תוכלו גם להקים עסק עצמאי לקידום אתרים.

לימודי קידום אתרים נגישים לכל החפץ בכך, בין אם מדובר בלמידה עצמאית או למידה במסגרת מסודרת. בכדי להיות מקדמי אתרים מקצועיים, אל תסתפקו בלימודים נטו, תרגלו את הכלים התיאורטיים שרכשתם, קראו אודות עדכוני גוגל והשתדלו להישאר עם אצבע על הדופק מאחר ומדובר בתחום דינאמי וגמיש. בהצלחה!