בניית קישורים פנימיים באתר

קידום אתרים אורגני עוסק בלא מעט פרמטרים שונים, בעוד שאחד מהם הוא בניית הקישורים הפנימיים. לא כולם מקדישים מחשבה וזמן לבניית קישורים פנימיים, אך מדובר בפקטור לא פחות חשוב מיתר הפעולות שנעשות בכדי לקדם את האתר במנוע החיפוש.

מהם קישורים פנימיים?

קישורים פנימיים הם קישורים שמקשרים בין העמודים המצויים באתר, כך שלמעשה הקישורים הללו מסמנים למנוע החיפוש אילו עמודים הם העמודים החשובים באתר ומאידך, הם גם תורמים לחוויית משתמש טובה יותר.

תפריט ההדר ותפריט הפוטר

תפריט הדר, הוא התפריט העליון של האתר ולרוב, הוא גם המשמעותי ביותר. בתפריט זה נשבץ את העמודים החשובים לנו במיוחד, כמובן כשהביטויים שבהם נשתמש, הם ביטויים בעלי נפח חיפושים אידאלי. בדרך כלל העמודים הקלאסיים המצויים בתפריט העליון יהיו עמוד אודות, עמוד צור קשר וקטגוריות שונות בהתאם למטרה של האתר ולשירותי העסק.

נוסף לכך, ישנו תפריט הפוטר, שהרי מדובר בתפריט התחתון של האתר. בעוד שההדר מתאים לקישורים בעלי חשיבות גבוהה, הפוטר דווקא מתאים לעמודים בעדיפות השנייה, למשל תתי קטגוריות או נושאים שלא נכנסו לתפריט הראשי. לרוב, יהיו בו גם עמודים המצויים בתפריט העליון, אך העדיפות היא ללא ספק לעמודים פנימיים שלא מקושרים דרך ההדר.

איך בונים קישורים פנימיים?

בכתיבת תכנים לאתר, אתם וודאי משתמשים בנושאים זהים או נושאים שאוזכרו בתוכן קודם. למשל לדנה יש אתר שעוסק בילדים והורות. היא כתבה בעבר מאמר מושקע על הפרעות קשב וריכוז, ובתוך המאמר הזכירה את הביטוי "ריטלין" כחלק מאמצעי הטיפול בהפרעות הללו. היום דנה כתבה מאמר נוסף וחדש שכולו מתמקד בהשפעות הריטלין על ילדים. ובכן, דנה יכולה לקשר מהמאמר על הפרעות קשב וריכוז למאמר על ריטלין, כשהקישור בין המאמרים יהיה בלחיצה על הביטוי "ריטלין". למרות שמדובר באנקור מדויק, זה הרבה פחות נורא מאשר אנקורים מדויקים בבניית קישורים חיצוניים (אתרים מדומיין שונה שמקשרים אל האתר הספציפי). חשוב לציין שלא מומלץ להרבות בקישורים פנימיים באתר, אלא לעשות זאת במידה הנכונה, כך מנוע החיפוש יהיה מרוצה (ולא יחשיב זאת כספאם), וגולשי האתר יהיו מרוצים אף הם.

איך נדע מאילו מאמרים ניתן לקשר למאמרים חדשים?

בכדי לדעת מאילו עמודים ניתן לקשר לעמוד חדש, ניתן להיעזר בפקודת SITE. פקודה זו במנוע החיפוש תאפשר לכם למצוא את עמודי האתר שלכם, בדגש על העמודים הרלוונטיים למאמר אליו אתם רוצים לקשר, כך תוכלו למצוא בקלות עמודים מהם ניתן לבנות קישורים פנימיים באתר. יש לציין כי העמודים מהם נקשר לעמודים אחרים צריכים להיות עמודים חזקים באתר, לרבות עמודים שמקבלים קישורים חיצוניים מאתרים אחרים.

קישורים פנימיים הם חיוניים במיוחד, משום שהם מסייעים לגוגל להבין את מדרג האתר באופן המיטבי ועשויים לתרום לחוויית משתמש איכותית יותר. אל תקלו ראש בנושא, ובנו קישורים פנימיים בתשומת הלב המרבית. רצוי להתייעץ עם מקדם אתרים מקצועי ואפילו לשכור את שירותיו בכדי שיסייע לכם בקידום האתר ובהגעה למיקומים האידאליים במנוע החיפוש.